Vabastav hingamine

  • 1970 – ndate aastate keskpaiku arendas ameeriklane Leonhard Orr välja kehateraapia meetodi, mida nimetatakse vabastavaks hingamiseks (ingl. keeles rebirthing). See meetod baseerub erinevatel hingamistehnikatel, mille kaudu on võimalik tõsta inimese energianivood ja vabastada kehas peituvaid pingeid.
  • Maailm on mitmepalgeline oma headuses ja keerulisuses. Sagedaseks märksõnaks on kiirus. Alati pole lõõgastumiseks võimalust ning mees või naine kannab vaikselt kasvavat rahutust ja murekoormat alateadvuses igapäevaselt endaga kaasas. Vahel võib koguni tunduda, et oleme mingis pidevas ärevuses, jalad on soos kinni, mõte ei ole erk.
  • Keharakud jäävad tekkinud pinget mäletama ning lõpuks kuhjub päris suur koormus. Vabastava hingamise eesmärk on lõdvestunud ja rütmilise hingamisega äratada eluenergia ning LÄBI ISEENDA leida jõudu oma pingetest vabanemiseks.
  • Vabastav hingamine tegeleb inimese kui tervikuga ja inimkeha loomuliku bioloogilise süsteemiga ilma et keegi seletaks sisemuses toimuvat õige või valena. Suur rõhk on heatahtlikul keskkonnal, positiivsetel sisendustel ja mõtte looval jõul. Positiivne mõtlemine aitab võtta vastutust iseenda arendamise eest. Hingamine parandab vereringet, unevajadus väheneb, immuunsus tugevneb ja suureneb elujõud.
  • Vabastav hingamine on soovitav ka võimaliku rasedusstressi leevendamiseks ning sünnitusjärgse stressi ärahoidmiseks. Mida vähem saab kasvav beebi tunda pingeid ja rahutust, seda rõõmsam ja väärikam inimene temast kasvab. Eriti oluline on kasutada õiget hingamistehnikat sünnitusel. Sageli on just vabastav hingamine olnud suureks abimeheks keha- ja mõtte blokkide maandamisel rasestumisele kaasaaitamiseks.
  • Hingamine aitab teha valikuid nende mõtete ja tingimuste kasuks, mis aitavad edendada sind ennast ja sinu elu. Tähtis pole see, kuidas sul läheb, vaid kuidas sa seda võtad!
  • lisainfo www.hingamine.ee

 

Lugupidamisega,

Piia Jullinen,
Terviseõpetaja hingamisravi alal