Archive for märts, 2018

Elite erakliinik pakub tööd ämmaemandale

2018 ämmaemanda töökuulutus

Elite erakliinik pakub al. 01.04.2018 tööd täiskohaga ämmaemand-vastuvõtuõele (asenduskoht lapsehoolduspuhkuse ajaks).

Eeldame:

  • läbitud ämmaemanda õppekava
  • varasem töökogemus ämmaemandana
  • eesti ja vene keele oskus
  • arvuti kasutamise oskus
  • väga hea suhtlemisoskus
  • positiivne ellusuhtumine

 

Tööaeg esmaspäevast reedeni vastavalt graafikule ajavahemikus 08.00-20.00 ja vajadusel valved sünnitusosakonnas.

Tööle asumise aeg 01.04.2018.

CV palgasooviga (bruto) palume saata aadressile kristina@elitekliinik.ee.

Kas viljatusravi ajal peab naine füüsilist aktiivsust vähendama?

Avaldati terviseuudised.ee portaalis 09.märts 2018

 

Elite erakliiniku naistearst Deniss Sõritsa uuris Tartu Ülikooli doktorantuuri raames viljatute naiste füüsilist aktiivsust.

Uuringus osales 107 reproduktiivses eas naist, kellele oli tehtud embrüo siirdamine. Eesmärgiks oli objektiivselt mõõta viljatute naiste füüsilist aktiivsust kunstliku viljastamise ajal ja hinnata füüsilise aktiivsuse mõju rasestumisele.

Patsiendid küsivad viljatusravi ajal sageli, kas nad peavad vähendama oma füüsilist aktiivsust.

Füüsilist aktiivsust mõõdeti akseleromeetri ehk väikese vööl kantava seadeldise abil, mis registreerib kandja kõik liikumisintensiivsused kolmel korral – enne kunstlikku viljastamist, selle ajal ja kaks nädalat ka siis, kui naine rasestus.

Tulemused näitavad, et naised vähendavad oluliselt oma füüsilist aktiivsust kunstliku viljastamise ajal ja füüsilisel aktiivsusel ei olnud seost rasestumisega.

Samas oli näha, et füüsiliselt aktiivsematel naistel õnnestus munasarjade stimulatsiooni ajal saada rohkem munarakke (+2 tk) ja embrüoid (+1 tk) võrreldes nendega, kes vähendasid oma füüsilist aktiivsust.

Ainsana Eestist esines 8. märtsil Firenzes toimunud 2018. aasta rahvusvahelisel günekoloogia- ja endokrinoloogiaalasel kongressil (ISGE 2018) ettekandega doktor Deniss Sõritsa, käsitledes seal viljatusravi ja füüsilise aktiivsuse temaatikat.

Kas viljatusravi ajal peab naine vähendama füüsilist aktiivsust

Viljatusraviarst Deniss Sõritsa uurimustöö annab vastuse küsimusele, kas viljatusravi ajal peab naine vähendama füüsilist aktiivsust.

Deniss Sõritsa ISGE konverentsil 2018 Märts

 

Elite erakliiniku naistearst Deniss Sõritsa uuris Tartu Ülikooli doktorantuuri raames viljatute naiste füüsilist aktiivsust.

 

Uuringus osales 107 reproduktiivses eas naist, kellele oli tehtud embrüo siirdamine. Eesmärgiks oli objektiivselt mõõta viljatute naiste füüsilist aktiivsust kunstliku viljastamise ajal ja hinnata füüsilise aktiivsuse mõju rasestumisele. Patsiendid küsivad viljatusravi ajal sageli, kas nad peavad vähendama oma füüsilist aktiivsust. Füüsilist aktiivsust mõõdeti akseleromeetri ehk väikese vööl kantava seadeldise abil, mis registreerib kandja kõik liikumisintensiivsused kolmel korral – enne kunstlikku viljastamist, selle ajal ja kaks nädalat ka siis, kui naine rasestus.

 

Tulemused näitavad, et naised vähendavad oluliselt oma füüsilist aktiivsust kunstliku viljastamise ajal ja füüsilisel aktiivsusel ei olnud seost rasestumisega. Samas oli näha, et füüsiliselt aktiivsematel naistel õnnestus munasarjade stimulatsiooni ajal saada rohkem munarakke (+2 tk) ja embrüoid (+1 tk) võrreldes nendega, kes vähendasid oma füüsilist aktiivsust.

 

Ainsana Eestist esines Firenzes toimuval 2018. aasta rahvusvahelisel günekoloogia- ja endokrinoloogiaalasel kongressil (ISGE 2018) ettekandega dr Deniss Sõritsa, käsitledes seal viljatusravi ja füüsilise aktiivsuse temaatikat.